Nelson Studio Day 3 – Saturday 22nd December 2018

UKA Assessment Session

Saturday 22nd December 2018 – Nelson

 

9.00am

Saturday Dance Club Street Section

Amelia Clegg (Intro One Street/Hip Hop) (JP)

Heidi Cooling (Intro One Street/Hip Hop) (JP)

Jessica Holden (Intro One Street/Hip Hop) (JP)

Khadija Nawaz (Intro One Street/Hip Hop) (JP)

Jessica Rogers (Intro One Street/Hip Hop) (JP)

Millie Smith (Intro One Street/Hip Hop) (JP)

Olivia Thompson (Intro One Street/Hip Hop) (JP)

Scarlett Gallery (Intro One Street/Hip Hop) (JP)

Darcey Taggart (Intro Two Street/Hip Hop) (JP)

Ella Gribble (Intro Two Street/Hip Hop) (JP)

Marnie Everitt (Intro Two Street/Hip Hop) (JP)

Jasmine Garcia (Intro Two Street/Hip Hop) (JP)

Freya Coates (Intro Three Street/Hip Hop) (JP)

Hollie Carson (Intro Three Street/Hip Hop) (JP)

Lottie Williams (Intro Three Street/Hip Hop) (JP)

Felicity Gardner (Intro Three Street/Hip Hop) (JP)

Tessa Doe (Intro Three Street/Hip Hop) (JP)

Connie Hartley (Intro Five Street/Hip Hop) (JP)

Georgia Hill (Intro Five Street/Hip Hop) (JP)

Sophie Brooker-Carey (Intro Six Street/Hip Hop) (JP)

Hannah Smith (Bronze Street/Hip Hop) (JP)

Mia Weatherall (Bronze Street/Hip Hop) (JP)

Ruby Hartley (Gold Star 1 Street/Hip Hop) (JP)

 

9.45am

Saturday Dance Club Latin Section

Amelia Clegg (Intro One Latin) (EO)

Khadija Nawaz (Intro One Latin) (EO)

Phoebe Hodgson (Intro One Latin) (EO)

Millie Smith (Intro One Latin) (JP)

Olivia Thompson (Intro One Latin) (EO)

Scarlett Gallery (Intro One Latin) (JP)

Darcey Taggart (Intro Two Latin) (EO)

Jasmine Garcia (Intro Two Latin) (EO)

Ella Gribble (Intro Two Latin) (EO)

Marnie Everitt (Intro Two Latin) (EO)

Lottie Williams (Intro Three Latin) (EO)

Connie Hartley (Intro Five Latin) (EO)

Tessa Doe (Intro Five Latin) (EO)

Felicity Gardner (Intro Five Latin) (EO)

Sophie Brooker-Carey (Intro Six Latin) (JP)

Mia Weatherall (Bronze Latin) (JP)

Ruby Hartley (Gold Bar 1 Latin) (CM)

Lottie Williams (Intro One Ballroom) (KR)

Darcey Taggart (Intro Two Ballroom) (KR)

Jasmine Garcia (Intro Two Ballroom) (KR)

Mia Weatherall (Intro Four Ballroom) (KR)

Marnie Everitt (Intro Two Ballroom) (KR)

 

10.30am

Saturday Rock & Roll (younger dancers)

Charlotte Hales (Intro Four Rock & Roll) (LM)

Evie Fisk (Intro Five Rock & Roll) (LM)

Annie Tomlinson (Bronze Rock & Roll) (LM)

 

Saturday Street/Hip Hop (Louise’s group)

Betty Feeney (Red Award Uni-Ted) (LM)

Emily Starkie (Intro One Street/Hip Hop) (LM)

Muhammad Eesa Khan (Intro Three Street/Hip Hop)  (LM)

Madison Holmes (Intro Four Street/Hip Hop) (LM)

Lola Ball (Intro Four Street/Hip Hop) (LM)

Esmie Stansfield (Intro Four Street/Hip Hop) (LM)

Cara Mills (Intro Four Street/Hip Hop) (LM)

Alexa Hutchinson (Intro Four Street/Hip Hop) (LM)

Evie Fisk (Intro Five Street/Hip Hop) (LM)

Phoebe Stansfield (Intro Six Street/Hip Hop) (LM)

Milly Uttley (Intro Six  Street/Hip Hop) (LM)

Olivia Robinson (Intro Six Street/Hip Hop) (LM)

Charlotte Hales (Intro Six Street/Hip Hop) (LM)

Tilly Feeney (Intro Six Street/Hip Hop) (LM)

Annie Tomlinson (Gold Street/Hip Hop) (LM)

 

11.15am

Emily Starkie (Intro One Latin) (LM)

Lily-Rose Featon (Intro Two Latin) (LM)

Milly Uttley (Intro Three Latin) (LM)

Lola Ball (Intro Four Latin) (LM)

Charlotte Hales (Intro Six Latin) (MW)

Esmie Stansfield (Intro Two Latin) (LM)

Phoebe Stansfield (Intro Two Latin) (LM)

Annie Tomlinson (Intro Six Latin) (LM)

Olivia Robinson (Intro Two Latin) (LM)

Cara Mills (Intro Two Latin) (LM)

Evie Fisk (Intro Six Latin) (LM)

Tilly Feeney (Intro Six Latin) (LM)

 

Lola Ball (Intro Two Ballroom) (KR)

Charlotte Hales (Intro Five Ballroom) (LM)

Annie Tomlinson (Intro Six Ballroom) (LM)

Evie Fisk (Intro Six Ballroom) (LM)

Tilly Feeney (Intro Six Ballroom) (LM)

Charlotte Hales (Intro Five Classical Sequence) (LM/LauF)

Tilly Feeney (Intro Two Classical Sequence) (LM)

 

12.00noon

Holly Mackey (Intro Three Latin) (LM)

Fern Peel (Intro Three Latin) (LM)

Fern Peel (Intro Five Ballroom) (LM)

Hollie Daley (Intro Six Latin) (LM)

Hollie Daley (Silver Street/Hip Hop) (LM)

Zabrina Palmer (Intro Two Latin) (LM)

Paige Jeffery (Intro Two Latin) (LM)

Lily Ciraolo (Intro Four Latin) (LM)

Amelia Ciraolo (Intro Six Latin) (KR)

Natasha Rushton (Intro Three Ballroom) (KR)

Natasha Rushton (Intro Two Classical Sequence) (KR)

Natasha Rushton (Intro Three Latin) (LM)

Morgan Griffiths (Intro Two Latin) (MW)

Eve Peel (Intro Five Classical Sequence) (LauF)

Eve Peel (Intro Four Latin) (MW)

 

12.30pm

Annie Fort (Silver Latin) (KR)

Olivia Daley (Gold Bar 1 Ballroom) (LM/KR)

Olivia Daley (Gold Bar 1 Latin) (LM)

Lilia Dickinson (Bronze Latin) (MW)

Lilia Dickinson (Bronze Ballroom) (KR)

Lilia Dickinson (Intro Six Classical Sequence) (LauF)

Jessica Camm (Silver Ballroom) (KR/CM)

Jessica Camm (Silver Classical Sequence) (JP)

Jessica Camm (Gold Bar 3 Latin) (KR/MW)

Jude Riddell (Bronze Ballroom) (CM/KR)

Jude Riddell (Intro Two Classical Sequence) (JS)

Jude Riddell (Bronze Latin) (JP/KR)

Summer Walton (Gold Bar 3 Latin) (KR/MW)

Tomasz Kocimski (Silver Ballroom) (CM)

Tomasz Kocimski (Silver Classical Sequence) (JS)

Tomasz Kocimski (Silver Latin) (KR)

Georgia Rhodes (Silver Ballroom) (LauF/CM)

Georgia Rhodes (Silver Latin) (LauF/MW)

Maddison Stirk (Silver Latin) (KR/MW)

 

1.30pm

Zoe Palmer (Gold Star 3 Latin) (JS/CM)

Maddison Nicholls (Gold Bar 3 Latin) (CM)

Alyssa Bulcock (Gold Star 1 Ballroom) (JP/CM)

Alyssa Bulcock (Laurels Classical Sequence) (JP)

Erin Bulcock (Gold Star 2 Latin) (KR/CM)

Isabel Morgan (Premier Victory Award Latin) (LM/JP)

Emily Johnson (Gold Bar Medal Latin) (CM)

Ruby Elizabeth Hartley (Gold Latin) (CM)

 

2.00pm

Emily Victoria Johnson (Intro Four Ballroom) (KR)

Charlie Bracewell (Intro Two Ballroom) (LM)

Georgia Garbutt (Intro Three Ballroom) (CM)

Hannah Pye (Intro Three Ballroom) (KR)

Rhys Llewellyn Roberts (Intro Two Ballroom) (KR)

Ella-Mae Creig (Intro Six Ballroom) (KR)

Tilly Ellel (Silver Ballroom) (CM/JP)

Evie Waddington (Gold Bar 2 Ballroom) (CM)

 

Rhys Llewellyn Roberts (Intro Four Classical Sequence) (MW)

Ella-Mae Creig (Intro Four Classical Sequence) (LauF)

Tilly Ellel (Silver Classical Sequence) (JP)

Evie Waddington (Silver Classical Sequence) (JP)

Emi-lee Easen (Bronze Classical Sequence) (LauF)

Emi-lee Easen (Gold Latin) (KR/AF)

Emi-lee Easen (Gold Street/Hip Hop) (SP)

 

 

2 .45pm

Charlie Bracewell (Intro Three Latin) (MW)

Hannah Pye (Intro Four Latin) (JP)

Alyssa Llewellyn Roberts (Bronze Latin) (MW)

Rhys Llewellyn Roberts (Bronze Latin) (KR)

Layla Houghton (Intro Six Latin) (MW)

Ella-Mae Creig (Gold Latin) (KR/MW)

Mika Kimpton (Intro Four Latin) (MW)

Tilly Ellel (Silver Latin) (KR/JP)

Lily Berry Brown (Gold Bar 1 Latin) (JP/MW)

Ellie-Mai McKenna (Gold Bar 2 Latin) (LewF)

Evie Waddington (Gold Bar 2 Latin) (CM/KR)

Lulu Whittam-Spencer (Gold Bar 3 Latin) (CM)

Hollie Smith (Gold Bar Latin) (CM)

Lauren Rowe (Premier Victory Award Latin) (LM/JP)

 

Tom Czapowski (Intro Four Latin) (KR/LauF)

Tom Czapowski (Intro Three Classical Sequence) (LauF)

Tom Czapowski (Intro Two Ballroom) (KR)

 

 

3.30pm

Saturday Street/Hip Hop (Jess & Elley’s Sections)

Isabel Stansfield (Intro One Street/Hip Hop) (JP/EO)

Ruby Stansfield (Intro One Street/Hip Hop) (JP/EO)

Charlie Bracewell (Intro Two Street/Hip Hop) (JP/EO)

Georgia Garbutt (Intro Three Street/Hip Hop) (JP/EO)

Emily Victoria Johnson (Intro Four Street/Hip Hop) (JP/EO)

Hannah Pye (Intro Four Street/Hip Hop) (JP/EO)

Alyssa Llewellyn Roberts (Intro Four Street/Hip Hop) (JP/EO)

Layla Houghton (Bronze Street/Hip Hop) (JP/EO)

Ella-Mae Creig (Bronze Street/Hip Hop) (JP/EO)

Mika Kimpton (Silver Street/Hip Hop) (JP/EO/SP)

Tilly Ellel (Silver Street/Hip Hop) (JP/EO)

Dominica Taylor (Silver Street/Hip Hop)  (JP/EO)

Hannah Best (Silver Street/Hip Hop) (JP/EO)

Bramble Riding-Throup (Silver Street/Hip Hop) (JP/EO)

Hugh Williams (Silver Street/Hip Hop) (JP/EO)

Oliver Askew (Silver Street/Hip Hop) (JP/EO)

Laura Wilding (Gold Bar 1 Street/Hip Hop) (JP/EO)

Ellie-Mai McKenna (Gold Bar 3 Street/Hip Hop) (JP/EO)

Evie Waddington (Laurels Street/Hip Hop) (JP/EO)

Bella Lord (Laurels Street/Hip Hop) (JP/EO)

Lulu Whittam-Spencer (Gold Star 1 Street/Hip Hop) (JP/EO)

Lily Berry Brown (Gold Star 1 Street/Hip Hop) (JP)

Chloe Blackmore (Gold Star 2 Street/Hip Hop) (JB/EO)

Lauren Blackmore (Gold Star 2 Street/Hip Hop) (JB/EO)

Hollie Smith (Annual Award Street/Hip Hop) (JP/EO)

Lauren Rowe (Premier Victory Award Street/Hip Hop) (JP/EO/HM)

 

Saturday Rock & Roll (older dancers)

Tom Czapowski (Intro Four Rock & Roll) (LM)

Hannah Best (Silver Rock & Roll) (LM)

Laura Wilding (Gold Rock & Roll) (LM)

 

4.30pm

Tiffany Quinn (Gold Star 1 Ballroom)(GB)

Tiffany Quinn (Gold Star 1 Classical Sequence) (GB)

Tiffany Quinn (Gold Star 1 Latin) (JP)

Mark Wills (Gold Bar 2 Latin) (GB)

Louise Howarth (Gold Bar 3 Latin) (JS)

Eddie Steer (Gold Bar 3 Latin) (JS)

Nicki Blundell (Gold Bar 1 Latin) (AB)

 

5.00pm

Niamh Whittam (Gold Bar 2 Latin) (KR)

Niamh Whittam (Gold Bar 1 Ballroom) (CM)

Niamh Whittam (Gold Bar 1 Classical Sequence) (AB)

Leah Spencer (Gold Star 2 Cheerleading) (EB)

Libby Ingram (Intro Two Street/Hip Hop) (JP)

Emily Malm Snowden (Silver Cheerleading) (EB/YR)

Olivia Malm Snowden (Gold Cheerleading) (YR)